Školní rok 2023/2024

Výlet - Dům zaniklých řemesel Vidim

Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.

Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli  předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.  Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli  předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.  Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli  předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.  Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli  předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.  Dům zaniklých řemesel se nachází v obci Dolní Vidim. Žáci si vyzkoušeli  předení vlny z česance, stloukání másla, pečení chleba, pečení bramborových placek a praní na valše. Celý výlet se dětem velice líbil a velice vydařil.

Seznámení dětí 2. třídy s florbalem

Začátkem nového školního roku měli žáci 2. třídy možnost se seznámit s pravidly florbalu a rozhodnout se, zda by se tomuto sportu chtěli věnovat i nadále.

Školní rok 2022/2023

Prvouka - dopravní značky

Učivo předmětu prvouka v 1. ročníku se soustřeďuje na seznámení dětí s místem, kde žijeme (škola a její okolí, město, kde žijeme a domov), s lidmi kolem nás (rodina a její členové, život v rodině, chování lidí, oslavy a svátky), s časem (dny v týdnu, roční období, minulost, přítomnost a budoucnost), rozmanitostí přírody (příroda v jednotlivých ročních obdobích, les, zahrada, pole, nejznámější živočichové, nejznámější rostliny) a člověkem a jeho zdravím (základní hygienické návyky, zdravá výživa, denní režim, dopravní výchova).

Podzim očima dětí 1. třídy

Halloween v 1. třídě

Divadlo Koloběžka - dne 3.11.2022 - Houbařská pohádka

DivaDne 3.11.2022 nás navštívilo Divadélko Koloběžka se skvělým představením "Houbařská pohádka". Představení se zúčastnily děti MŠ Sluhy a žáci 1. třídy ZŠ Sluhy. Veselý, roztomilý a výchovně-ekologický příběh o houbovém světě, o čerstvě vyklubaném Hříbkovi, nafoukané Hraběnce Muchomůrkové a zlobivém  Honzovi Palečkovi, který se neumí chovat v lese a napraví ho až spravedlivý taťka všech hub Čaroděj Fousoděj, děti doslova vtáhl do děje. Děti se během představení nejen upřímně zasmály, ale také si zatancovaly, naučily se rozpoznávat houby a z celého příběhu se také poučily. Písničky byly skvělé, dětem se představení moc líbilo. Děkujeme, Divadélko Koloběžko,  a těšíme se moc na další pohádku!

Divadlo Koloběžka - Čertovská pohádka

Divadlo Koloběžka tentokrát přivezlo Čertovskou pohádku. Čertík byl trošku popletený a hříšníka loupežníka Bukvici chytil až za vydatné pomoci dětí. A protože se na Zemi trochu nastydl, byl rád, že se vrací do teplého peklíčka.

Divadlo Koloběžka tentokrát přivezlo Čertovskou pohádku Divadlo Koloběžka tentokrát přivezlo Čertovskou pohádku Divadlo Koloběžka tentokrát přivezlo Čertovskou pohádku

Vánoční jarmark

Děti 1.třídy se na vánoční jarmark pečlivě připravovaly. Jejich snahu rodiče ocenili zakoupením mnoha jejich výrobků, z čehož děti měly velkou radost. Moc děkujeme všem rodičům i rodinným příslušníkům, že jste své děti podpořili jak při přípravě vánočního jarmarku, tak i svou účastí během jeho konání. Snad se Vám vánoční jarmark líbil stejně jako dětem 1. třídy.