❂ Školní rok 2023/2024 ❂

Vánoční den

Vánoční úkoly připravené od dětí a Ježíšek, který dorazil také do třetí třídy. Co víc si přát? Tento den jsme si všichni společně velmi užili!

Školní vánoční jarmark

Děti s nadšením prodávaly své ručně vyrobené produkty. Mockrát děkujeme všem kupujícím za podporu! :-)

Návštěva Mikuláše, anděla a čerta

Andělsko-Mikulášsko-čertovské projektové učení

Pískování

Víš, co je knihovna?

Žáci třetí třídy navštívili 21. listopadu 2023 knihovnu E. Petišky v Brandýse nad Labem, kde se seznamovali s jejími službami. Následně se děti vydaly do parku v Brandýse nad Labem, kde si užívaly hudebního hřiště.

Hudební divadlo Karlín

Dne 2. listopadu 2023 děti navštívily Hudební divadlo Karlín. Představení se nazývalo Jeden den u Dvořáků, kde se žáci dozvěděli zábavnou formou spoustu informací o skladateli A. Dvořákovi.

Halloweenský den

31. října 2023 se třetí třída proměnila na třídu plnou strašidel. Jejich úkolem bylo splnit různé halloweenské úkoly na stanovištích, za které jim patřila náležitá odměna. Nesměla chybět ani strašidelná svačina, na které jsme si velmi pochutnali! Poslední dvě vyučovací hodiny pomáhali žáci najít čarodějnici její ztracenou hůlku. Bylo to velmi zapeklité, ale nakonec se to podařilo všem skupinám! :-)

Mandaly z přírodnin

Prvouka - Učíme se recyklovat drobné elektrospotřebiče

Výtvarná výchova a pracovní činnosti

Výlet do Vidimi - program Zaniklá řemesla

Děti si mohly vyzkoušet různá zaniklá řemesla či práce. Vyzkoušely si například praní prádla na valše, pečení chleba a bramborových placek, motání provazu či práci s vřetýnkem. Děti byly z prací nadšené a některé by dokonce chtěly prát prádlo na valše i v dnešní době. :-)

❂ Školní rok 2022/2023 ❂

Příprava pokrmů - pracovní činnosti

Děti si při pracovních činnostech vyzkoušely, jak připravit ovocné smoothie a avokádovou pomazánku s ozdobou z granátového jablka. Vše si připravily samy a o to větší radostí bylo vše sníst a vypít. Ochutnávku jednohubek děti také připravily pro další pracovníky školy. Moc se jim to povedlo, proto se mohou rodiče těšit, až jim někdy děti připraví pohoštění i doma. :-)
Spolužačka Melánka pro celou třídu také doma upekla nádherný dort. Za to jí velmi děkujeme, moc jsme si pochutnali! :-)

Třídní vánoční besídka

Děti si poslední den před Vánoci velmi užily. Společně jsme zpívali koledy, zkoušeli různé vánoční zvyky a tradice a také plnili rozmanité vánoční úkoly. Dostali jsme do třídy i krásné nové hodiny, za což velmi děkujeme! :-)

Zimní radovánky ve sněhu

Toulcův dvůr - Krtek a kalhotky

Nejprve se děti dozvěděly, z čeho všeho se může vyrábět látka a pomocí pohádky Krtek a kalhotky si s paní lektorkou vysvětlili postup výroby látky. Následně jsme si šli vyzkoušet, jak len zpracovat, a nakonec si děti zkusily tkát a vyrobit tak malý kousek látky. Bylo to velmi zajímavé a získali jsme tak mnoho nových zkušeností.

Vánoční jarmark 2022

Děti nadšeně vyráběly vánoční dekorace na prodej, velmi se snažily a my mockrát děkujeme za velkou podporu a účast všem rodičům a známým! :-)

Mikuláš 2022

5. prosince 2022 nás ve třídě navštívil Mikuláš, čert a anděl. Děti od nich dostaly něco dobrého a nikdo z dětí nedostal ani jedno uhlí, uff. :-)

Zdobení perníčků s rodiči

Velmi děkujeme rodičům za hezky strávené odpoledne při společném zdobení perníčků. :-)

Divadlo Gong

Společně jsme vyrazili do divadla na představení Dobrodružství Toma Sawyera, které se nám velmi líbilo a už se těšíme na další výlet do divadla.

Abeceda peněz

Děti si během úvodní hodiny osvojily základy finanční gramotnosti. Pomocí interaktivní hry a pracovního sešitu se děti dozvěděly, co to znamená příjem a výdaj. Tímto ale výuka finanční gramotnosti nekončí. Během následujících měsíců jsme pomocí her pokračovali a učili se správně hospodařit s penězi. ☺

Dýnějáda

Velmi děkujeme všem zúčastněným rodičům a dětem za krásně strávené odpoledne při dlabání dýní. Děti si vyřezaly krásné dýně a moc se jim to líbilo. :-) Nyní jim zdobí příbytky.

Trénujeme skupinovou práci. :-)

Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-)

Výtvarná výchova

✍ Školní rok 2021/2022 ✍

Hospodářská zvířata

Hospodářská zvířataZ propojení prvouky, výtvarné výchovy a pracovních činností nám v první třídě vznikl projekt hospodářská zvířata na farmě, na kterém se podílely děti společnými silami. Odvedly velký kus práce. Nyní nám zdobí chodby naší školy.

První vysvědčení 31. 1. 2022

První vysvědčení 31. 1. 2022Den 31. 1. 2022 byl pro děti speciální. Nejen že získaly své první vysvědčení, ale také vytoužené pero a novou učebnici matematiky. Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých pracovali na různých úkolech vždy na čtyřech stanovištích. Za splnění všech stanovišť na ně čekalo pero v českém jazyce a nová učebnice v matematice. Děti byly velmi šikovné a vše zvládly na jedničku!
Úžasný