logotyp

3. třída

Školní rok 2022/2023

 

Přednáška o včelách
Ve čtvrtek dne 22.9. 2022 se v naší třídě uskutečnila přednáška o včelách. Mnoho zajímavého o životě včel a práci včelařů se děti dozvěděly od maminky svého spolužáka Kubíka, která se včelařství věnuje. Přednáška se dětem velmi líbila. Děkujeme p. Chlumské za ochotu a čas, který nám věnovala a budeme se těšit na setkání zase na jaře!

Výtvarná výchova

► Školní rok 2021/2022 ◄

 

Den dětí

Ve středu dne 1.6. 2022 děti oslavily na školním hřišti svůj svátek. Plnily různé zábavné úkoly a soutěžily o odměny.

Hospodářská zvířata

V úterý dne 31. 5 2022 děti navštívily hospodářství své spolužačky Lucinky. Prohlédly si hospodářská zvířata, jejich mláďata a příbytky zvířat. Děkujeme mamince Lucinky za podrobný výklad, ochotu a čas, který nám věnovala. Děti byly nadšené, návštěva se jim moc líbila!

Návštěva MŠ Mratín

Ve středu 18.5. 2022 navštívily děti z MŠ Mratín naši základní školu. Prohlédly si třídy a prostory školy. V naší třídě se zapojily do vyučování. Vyzkoušely si, jaké to je být opravdovým školákem. Poznávaly písmena, počítaly do pěti a kreslily. Všichni společně jsme si také zazpívali písničky a popovídali o tom, jak se těší do školy. Děti byly velmi šikovné a vše jim šlo moc hezky.

Den matek

Den matekDěti vyráběly pro své maminky přání k jejich svátku. Napsaly přáníčko, které vložily do kytičky jarních květin vyrobených z papíru. Moc se těšily, až své mamince popřejí a svůj výrobek předají. Věřím, že udělal maminkám velkou radost!

Výtvarná výchova

Zdravá výživa

Zdravá výživaV úterý 25.1. 2022 jsme si uspořádali projektový den na téma "ZDRAVÁ VÝŽIVA". O zdravé výživě jsme si podívali v hodinách českého jazyka, v prvouce sestavili výživovou pyramidu a sepsali jídelníček nejoblíbenějších jídel. Zamysleli jsme se také nad významem polévky v našem jídelníčku, popsali postup vaření zeleninové polévky a ten nakreslili.
Nejoblíbenější jídla naší třídy

Zdravé zuby

Zdravé zuby

V úterý 22.2. 2022 se děti zapojily do projektu „ZDRAVÉ ZUBY“, který je zaměřen na péči o chrup, prevenci zubního kazu u dětí, ale i prevenci ochrany a podpory zdraví vůbec. Děti se seznámily s podobou dětského chrupu – zjistili, kolik mají zubů, jak jejich zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz a jak o zuby nejlépe pečovat. Děti vypracovaly různé úkoly a úspěšně vyplnily pracovní list. Žáky práce s tímto tématem velmi bavila, téma jsme zpracovali i výtvarně. Jako odměnu si vylosovali dáreček s pomůckami na čištění zubů.

 


Základní škola a Mateřská škola Sluhy

Sluhy 29, 250 63 p. Mratín
IČO: 70990883
Kontaktní osoba
Mgr. Kateřina Rychlá
ředitelka školy
Prohlášení o přístupnosti internetových
stránek a mobilních aplikací
ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Telefon : tel. 736 701 351
Email: reditel@zsmssluhy.cz

Datová schránka:
dn9mshu
Domů
  • image 37
  • image 38
  • image 39
  • image 40

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign