logotyp

3. třída

❂ Školní rok 2022/2023 ❂

❂ Školní rok 2023/2024 ❂

Příprava pokrmů - pracovní činnosti

Děti si při pracovních činnostech vyzkoušely, jak připravit ovocné smoothie a avokádovou pomazánku s ozdobou z granátového jablka. Vše si připravily samy a o to větší radostí bylo vše sníst a vypít. Ochutnávku jednohubek děti také připravily pro další pracovníky školy. Moc se jim to povedlo, proto se mohou rodiče těšit, až jim někdy děti připraví pohoštění i doma. :-)
Spolužačka Melánka pro celou třídu také doma upekla nádherný dort. Za to jí velmi děkujeme, moc jsme si pochutnali! :-)

Třídní vánoční besídka

Děti si poslední den před Vánoci velmi užily. Společně jsme zpívali koledy, zkoušeli různé vánoční zvyky a tradice a také plnili rozmanité vánoční úkoly. Dostali jsme do třídy i krásné nové hodiny, za což velmi děkujeme! :-)

Zimní radovánky ve sněhu

Toulcův dvůr - Krtek a kalhotky

Nejprve se děti dozvěděly, z čeho všeho se může vyrábět látka a pomocí pohádky Krtek a kalhotky si s paní lektorkou vysvětlili postup výroby látky. Následně jsme si šli vyzkoušet, jak len zpracovat, a nakonec si děti zkusily tkát a vyrobit tak malý kousek látky. Bylo to velmi zajímavé a získali jsme tak mnoho nových zkušeností.

Vánoční jarmark 2022

Děti nadšeně vyráběly vánoční dekorace na prodej, velmi se snažily a my mockrát děkujeme za velkou podporu a účast všem rodičům a známým! :-)

Mikuláš 2022

5. prosince 2022 nás ve třídě navštívil Mikuláš, čert a anděl. Děti od nich dostaly něco dobrého a nikdo z dětí nedostal ani jedno uhlí, uff. :-)

Zdobení perníčků s rodiči

Velmi děkujeme rodičům za hezky strávené odpoledne při společném zdobení perníčků. :-)

Divadlo Gong

Společně jsme vyrazili do divadla na představení Dobrodružství Toma Sawyera, které se nám velmi líbilo a už se těšíme na další výlet do divadla.

Abeceda peněz

Děti si během úvodní hodiny osvojily základy finanční gramotnosti. Pomocí interaktivní hry a pracovního sešitu se děti dozvěděly, co to znamená příjem a výdaj. Tímto ale výuka finanční gramotnosti nekončí. Během následujících měsíců jsme pomocí her pokračovali a učili se správně hospodařit s penězi. ☺

Dýnějáda

Velmi děkujeme všem zúčastněným rodičům a dětem za krásně strávené odpoledne při dlabání dýní. Děti si vyřezaly krásné dýně a moc se jim to líbilo. :-) Nyní jim zdobí příbytky.

Matematika

Trénujeme skupinovou práci. :-)

Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-) Trénujeme skupinovou práci. :-)

Výtvarná výchova

✍ Školní rok 2021/2022 ✍

Hospodářská zvířata

Hospodářská zvířataZ propojení prvouky, výtvarné výchovy a pracovních činností nám v první třídě vznikl projekt hospodářská zvířata na farmě, na kterém se podílely děti společnými silami. Odvedly velký kus práce. Nyní nám zdobí chodby naší školy.

První vysvědčení 31. 1. 2022

První vysvědčení 31. 1. 2022Den 31. 1. 2022 byl pro děti speciální. Nejen že získaly své první vysvědčení, ale také vytoužené pero a novou učebnici matematiky. Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých pracovali na různých úkolech vždy na čtyřech stanovištích. Za splnění všech stanovišť na ně čekalo pero v českém jazyce a nová učebnice v matematice. Děti byly velmi šikovné a vše zvládly na jedničku!
Úžasný
Základní škola a Mateřská škola Sluhy

Sluhy 29, 250 63 p. Mratín
IČO: 70990883
Kontaktní osoba
Mgr. Kateřina Rychlá
ředitelka školy
Prohlášení o přístupnosti internetových
stránek a mobilních aplikací
ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Telefon : tel. 736 701 351
Email: reditel@zsmssluhy.cz

Datová schránka:
dn9mshu
Domů
  • image 37
  • image 38
  • image 39
  • image 40
  • image 61
  • image 62
  • image 63
  • image 64
  • image 65

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign