logotyp

4. třída

❂ Školní rok 2023/2024 ❂

❂ Školní rok 2023/2024 ❂

Hodina přírodovědy

V úterý 30.4. 2024 nás krásné počasí vytáhlo ven a hodinu přírodovědy jsme strávili v příjemném prostředí nové stezky mezi Sluhami a Mratínem. Zaměřili jsme se na téma Ekosystém potok a řeka. Hodinu jsme si obohatili přírodovědnými hádankami, křížovkami a tajenkami. Nechyběly ani ilustrace k danému tématu.

Ukliďme Česko 9.5. 2024

Jarní přednáška o včelách

V pátek 15.3. 2024 za námi opět dorazila paní Chlumská s přednáškou o včelách, jejich životě a práci včelařů. Děkujeme za ochotu a čas, který nám věnovala a budeme se těšit na setkání zase příště!

TOULCŮV DVŮR

V úterý dne 13. února 2024 se naše třída zúčastnila vzdělávacího programu Cesta ke chlebu v Toulcově dvoře. V průběhu programu se děti prakticky seznámily s tradiční výrobou chleba. Pomocí cepů vymlátily zrno, umlely mouku a zadělaly těsto. Během pečení chlebánků si zahrály hru na pole, která jim pomohla uvědomit si vztah mezi upečeným chlebem a péčí o zemědělskou půdou. Každý si svůj chlebánek odnesl domů.

stranka-4-trida-26

Brandýs nad Labem

Park u zámku v Brandýse nad Labem

VÍŠ, CO JE KNIHOVNA?

Dne 21.11. 2023 se konala exkurze do knihovny Eduarda Petišky v Brandýse nad Labem na téma „Víš, co je knihovna?“ Děti se seznámily s prostorem knihovny a jejími službami.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA BESIP

Dne 15.11. 2023 se konala v naší třídě výuka dopravní výchovy BESIP. Děti se seznámily s tím, kdo je účastník silničního provozu, jak má vypadat správně vybavené kolo a jak se bezpečně chovat v silničním provozu.

HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN

stranka-4-trida-26stranka-4-trida-26

Dne 2.11. 2023 naše třída navštívila divadelní představení JEDEN DEN U DVOŘÁKŮ v Hudebním divadle Karlín. Děti měly možnost poznat početnou rodinu hudebního skladatele Antonína Dvořáka v jejich domku ve Vysoké u Příbrami a připomenout si tak jeho hudbu i dobu, ve které Antonín Dvořák žil.

ABECEDA PENĚZ

Dne 25.10. 2023 se děti zúčastnily vzdělávacího programu Abeceda peněz. Díky zážitkovým aktivitám si žáci vyzkoušeli, že peníze mají hodnotu, ale člověk to s nimi musí umět. Naučili se, jak hospodařit s rozpočtem, pracovat v týmu s vidinou společného cíle a sami se přesvědčili, že vydělat peníze nemusí být dvakrát snadné.

NAŠE VÝKRESY A VÝROBKY 2023/2024

Toulcův dvůr - Krtek a kalhotky

Dne 14.12. 2022 se děti zúčastnily vzdělávacího programu Krtek a kalhotky v Toulcově dvoře. Prostřednictvím oblíbeného příběhu „O krtkovi a kalhotkách“ se dozvěděly, co je vše nutné udělat, aby vznikla látka. Vyzkoušely si práci se lnem a každý si vyrobil malý kousek látky.

Jarní přednáška o včelách

Ve čtvrtek dne 24.4. 2023 se konala v naší třídě přednáška o včelách, jejich životě a práci včelařů. Přednášku vedla paní Chlumská, která se včelařství aktivně věnuje. Děkujeme za ochotu a čas, který nám věnovala a budeme se těšit na setkání zase příště!

❂ Školní rok 2022/2023 ❂

NAŠE VÝKRESY A VÝROBKY

Národní muzeum

Ve čtvrtek 1.12. 2022 jela naše třída na výlet do Národního muzea. Zde jsme zavítali do Sálu minerálů mezi nejkrásnější a nejzajímavější minerály ze sbírky Národního muzea. Prostřednictvím přednášky jsme se dozvěděli, jak rozmanité mohou být vesmírné meteority i pozemské tektity a impaktity. Také jsme se seznámili s fenoménem fluorescence minerálů. Přednáška i výstava minerálů se nám velmi líbila. Nakonec jsme navštívili i ostatní expozice muzea.

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

V úterý dne 29.11. 2022 navštívila naše třída představení KOUZELNÉ VÁNOCE ANEB JÁ NEJSEM JEŽÍŠEK ALE KOŽÍŠEK! v Divadle kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích. Kouzelnické představení plné překvapení a legrace se dětem velmi líbilo. Po představení byla pro děti připravena autogramiáda a fotografování s Pavlem Kožíškem a Hankou Mašlíkovou.

Vzhůru na hrad!

Ve čtvrtek 20.10. 2022 jela naše třída na výlet. Navštívili jsme Pražský hrad. Paní průvodkyně nám vyprávěla mnoho zajímavého o jeho historii i výstavbě.
Prohlédli jsme si baziliku sv. Jiří s kaplí sv. Ludmily, ve které se nacházejí její ostatky. Velmi ohromující byla stavba katedrály sv. Víta, překvapila nás svojí velikostí i výškou. Zde jsme nahlédli do kaple sv. Václava s jeho ostatky a viděli vstupní dveře do Korunní komory, ve které se nacházejí Korunovační klenoty.
Na závěr jsme se prošli Zlatou uličkou s malými domky, ve kterých bydleli hradní střelci nebo zlatníci. Jeden domek zlatníka jsme si mohli prohlédnout.
Návštěva Prahy se nám moc líbila a velmi nás potěšila pochvala paní průvodkyně za naše znalosti o sv. Václavovi!

Do Prahy se určitě vrátíme. Už teď se těšíme zase příště!

Žáci 3. třídy

► Školní rok 2021/2022 ◄

 

Den dětí

Ve středu dne 1.6. 2022 děti oslavily na školním hřišti svůj svátek. Plnily různé zábavné úkoly a soutěžily o odměny.

Hospodářská zvířata

V úterý dne 31. 5 2022 děti navštívily hospodářství své spolužačky Lucinky. Prohlédly si hospodářská zvířata, jejich mláďata a příbytky zvířat. Děkujeme mamince Lucinky za podrobný výklad, ochotu a čas, který nám věnovala. Děti byly nadšené, návštěva se jim moc líbila!

Návštěva MŠ Mratín

Ve středu 18.5. 2022 navštívily děti z MŠ Mratín naši základní školu. Prohlédly si třídy a prostory školy. V naší třídě se zapojily do vyučování. Vyzkoušely si, jaké to je být opravdovým školákem. Poznávaly písmena, počítaly do pěti a kreslily. Všichni společně jsme si také zazpívali písničky a popovídali o tom, jak se těší do školy. Děti byly velmi šikovné a vše jim šlo moc hezky.

Den matek

Den matekDěti vyráběly pro své maminky přání k jejich svátku. Napsaly přáníčko, které vložily do kytičky jarních květin vyrobených z papíru. Moc se těšily, až své mamince popřejí a svůj výrobek předají. Věřím, že udělal maminkám velkou radost!

Výtvarná výchova

Zdravá výživa

Zdravá výživaV úterý 25.1. 2022 jsme si uspořádali projektový den na téma "ZDRAVÁ VÝŽIVA". O zdravé výživě jsme si podívali v hodinách českého jazyka, v prvouce sestavili výživovou pyramidu a sepsali jídelníček nejoblíbenějších jídel. Zamysleli jsme se také nad významem polévky v našem jídelníčku, popsali postup vaření zeleninové polévky a ten nakreslili.
Nejoblíbenější jídla naší třídy

Zdravé zuby

Zdravé zuby

V úterý 22.2. 2022 se děti zapojily do projektu „ZDRAVÉ ZUBY“, který je zaměřen na péči o chrup, prevenci zubního kazu u dětí, ale i prevenci ochrany a podpory zdraví vůbec. Děti se seznámily s podobou dětského chrupu – zjistili, kolik mají zubů, jak jejich zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz a jak o zuby nejlépe pečovat. Děti vypracovaly různé úkoly a úspěšně vyplnily pracovní list. Žáky práce s tímto tématem velmi bavila, téma jsme zpracovali i výtvarně. Jako odměnu si vylosovali dáreček s pomůckami na čištění zubů.

 


Základní škola a Mateřská škola Sluhy

Sluhy 29, 250 63 p. Mratín
IČO: 70990883
Kontaktní osoba
Mgr. Kateřina Rychlá
ředitelka školy
Prohlášení o přístupnosti internetových
stránek a mobilních aplikací
ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Telefon : tel. 736 701 351
Email: reditel@zsmssluhy.cz

Datová schránka:
dn9mshu
Domů
  • image 37
  • image 38
  • image 39
  • image 40
  • image 61
  • image 62
  • image 63
  • image 64
  • image 65

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign